Bijeenkomst 'Van kunstenaars-mindset naar onderwijspraktijk'
di 15 april 2025 14:30 - 17:00, Landgoed Oostbroek, De Bilt
Museumvrijwilligers die samenwerken met basisscholen opgelet! Op 15 april kun je je laten inspireren tijdens de bijeenkomst ‘Van kunstenaarsmindset naar onderwijspraktijk’. Op Landgoed Oostbroek in De Bilt krijg je eerst een introductie over de kunstenaars mindset. Hierna kies voor een van de twee workshops (dans of kijktechnieken) om te leren hoe je een impuls kunt geven aan creatieve kracht.
Programma
14.15 uur – Inloop
14.30 uur – Welkom, introductie en opwarmen van onze kunstenaars-mindset
15.00 uur – Keuzeprogramma
1. Werken in het gespecialiseerd onderwijs
Het gespecialiseerd onderwijs gedijt net als het reguliere bij kwalitatieve kunst- en cultuureducatie. Soms vraagt het alleen net wat andere kennis en ervaring om het aanbod aansluitend en aansprekend te maken voor deze leerlingen. Heb je ervaring in het GO of wil je je daar juist meer in ontwikkelen? Vraag je je af hoe het zit met de verschillende clusters en leerlingen, wat je tegen kan komen aan uitdagingen en hoe kunst en cultuur-collega’s dit doen?
Alexandra Flohr (Kunst Centraal) reikt vanuit theaterdans een zintuiglijke ‘entree’ aan waarbij woorden overbodig zijn. Hierna neemt Sander van de Coevering (leerkracht en cultuurcoördinator van SO de Kolibrie, Soest) je mee in het zijn spel ‘Inclusiekunst’ om de uitdagingen en mogelijkheden van het gespecialiseerd onderwijs te ontdekken en te omarmen!
2. Kijktechnieken en procesgerichte didactiek
Bij procesgericht werken start je met een betekenisvolle opdracht die op een prikkelende manier wordt geïntroduceerd. Zo daag je uit tot onderzoeken en ontwerpen. Binnen dit creatieve proces geef je leerlingen ruimte om te onderzoeken, experimenteren, reflecteren en om keuzes te maken om tot een oplossing of product te komen. Kijktechnieken stimuleren leerlingen om kunst of erfgoed aandachtig te onderzoeken, anders te kijken en helder te denken. Door de prikkelende vragen verken je samen én kan iedereen inbrengen wat hij ziet, denkt, weet en voelt. Je daagt leerlingen uit zich te verbinden aan het onderwerp. Angelique Groen (Kunst Centraal) en Dorien Wijstma (Landschap Erfgoed Utrecht) laten je kennismaken met kijktechnieken en procesgericht werken.
16.30 uur – Reflectie, uitwisselen en inventariseren wensen
17.00 uur – Einde