Doe mee aan de Bijzondere Buitendag
wo 5 oktober 2022 09:30 - 15:30, Vijfheerenlanden
Tijdens de Bijzondere Buitendag in oktober helpen we de vrijwilligers van de Heerlijkheid Vijfheerenlanden met appels en peren plukken! Vorig jaar plukten ze maar liefst 1.123 kisten vol peren en appels. Handen uit de mouwen dus!
We gaan aan de slag in een historische boomgaard in natuurgebied het Wiel van Bassa. Gewapend met plukschorten, kistjes en ladders gaan we tientallen historische rassen appels en peren plukken. De oogst krijgt een zinvolle bestemming en wordt verwerkt in allerlei streekproducten. De opbrengst wordt gebruikt voor de instandhouding van het natuurgebied.
De vrijwilligers van de Heerlijkheid Vijfheerenlanden beheren het natuurgebied met grote hoogstamboomgaarden. Het Wiel van Bassa is in 1573 ontstaan na een dijkdoorbraak en is het grootste doorbraakwiel van Nederland. De vrijwilligersgroep op deze plek werkt er aan het vergroten van de biodiversiteit in het natuurgebied en is al goed op weg. Op dit moment komen er zo’n 32 vogelsoorten (broedend) voor en zijn er 141 plantensoorten te vinden. Tijdens deze Bijzondere Buitendag is een werkbegeleider aanwezig om meer te vertellen over het werk.