Doneer Vrijwilligers

AWN-Nederlandse Archeologievereniging Vallei en Eemland

Werkgebied:
Het gebied tussen, en om, de volgende gemeenten: Amersfoort, Amerongen, Baarn, Barneveld, Bunschoten, Doorn, Ermelo, Harderwijk, Hoevelaken, Leersum, Leusden, Maarn, Nijkerk, Putten, Renswoude, Rhenen, Scherpenzeel, Soest, Veenendaal en Woudenberg.

Werkzaamheden:
De werkavonden vinden plaats op de zolder van het archeologisch centrum te Amersfoort. Tijdens deze avonden is het uitwerken van oud of nieuw onderzoek de rode draad, verplicht werk is er niet. Afhankelijk van wat iemand leuk vindt of wil leren is er de mogelijkheid om scherven te puzzelen, vondsten te restaureren, (archeologisch) te tekenen, of de bibliotheek met honderden boeken op elk archeologisch gebied te raadplegen.

Daarnaast worden er per jaar lezingen en veldverkenningen georganiseerd, waarbij op akkers wordt gezocht naar sporen uit het verleden. Gevonden vondsten (scherven) worden daarna gedateerd en in een verslag beschreven.

Er is ook een goede samenwerking met de Amersfoortse archeologen en de mogelijkheid bestaat om met hen mee te graven.

Wanneer:
Iedere vrijdagavond rond 19:30 uur start onze werkavond op de zolder van het archeologisch centrum 

Plaats:
Amersfoort 

Website:
mhttps://www.awn-archeologie.nl/afdeling/vallei-en-eemland/

Deel met je vrienden