Veldexcursie Hollandse Bijenlinies op Fort Everdingen
za 16 mei 2026 10:00 - 12:00, Fort Everdingen, Noodweg 2, Everdingen
Ga mee op pad met insectendeskundige Wouke Willemijn van Hees en hoor alles over wilde bijen, zweefvliegen en dagvlinders op Utrechtse forten van de Hollandse Waterlinie. Je maakt kennis met dit specifieke landschap en ontdekt wat de forten en hun directe omgeving bestuivers te bieden heeft. Met loepjes in de hand gaan we op zoek naar leuke soorten en maak je kennis met de verscheidenheid van de natuur. Deelname is gratis.
Tijdens de veldexcursie kijken we naar alles wat zweeft en vliegt. Voor bestuivers zijn forten ideale plekken om te wonen vanwege de aanwezigheid van taluds, kademuren, dijken en de afwisseling tussen open gebied (rijk aan kruiden) en beschutte zones (bosranden, hagen). De forten liggen ook in elkaars verlengde en zijn verbonden door dijken en inundatievelden. Hierdoor zijn ze voor bestuivers ook belangrijke ecologische netwerken.
Voor wie?
Voor iedereen die meer wil weten over wilde bijen, zweefvliegen en dagvlinders. Voorkennis is niet nodig. Heb je zelf een loepje? Neem die dan mee, dan kun je de bijen goed van dichtbij bekijken! We lopen in de natuur, dus wees bedacht op teken. Draag bij voorkeur hoge schoenen en een lange broek.